Aktuality OA

Úspěch studentů VOŠ a OA Chotěboř v Měření úrovně finanční gramotnosti


Během studia na Obchodní akademii získávají naši studenti v odborných předmětech jako je Ekonomika, Účetnictví, Právo, Společenské vědy a Statistika znalosti a dovednosti pro jejich budoucí uplatnění a pro jejich studium na VŠ nebo VOŠ.

Uvědomujeme si, že potřeba dalšího finančního vzdělání je vyvolána rychlým tempem zadlužování obyvatel na jedné straně a agresivním prodejem nových finančních produktů na straně druhé. Život na dluh se stal běžnou součástí života posledních let jak ve světě, tak u nás. Absence obecných znalostí v této oblasti může vést k neracionálnímu rozhodování o přijetí snadno dostupných půjček a úvěrů, či k pořízení nevhodných finančních produktů. Výuku na naší Obchodní akademii rozšiřujeme o informace, které našim studentům umožní lépe se orientovat v problematice peněz a cen a jsou schopni odpovědně spravovat osobní či rodinný rozpočet včetně správy finančních aktiv a finančních závazků s ohledem na měnící se životní situace.

Vyhlášení 2. Ročníku soutěže Finanční gramotnost – školní rok 2010/2011 bylo pro naše studenty zajímavou výzvou. Ze školního kola, kterého se zúčastnilo 120 žáků, postoupily 3 nejlepší studentky do okresního kola – Klára Holasová (4.A), Lucie Vyčichlová (3.A) a Kateřina Štěrbová (3.B). Díky výborné spolupráci v týmu, vynikajícím znalostem a rychlostí odpovědí děvčata okresní kolo vyhrála a postoupila do dalšího, tedy do krajského kola. Obrovským překvapením byly výsledky v krajského kola FG, kde naše studentky opět zvítězily a postoupily mezi 14 nejlepších z ČR do celostátního kola. Celostátní kolo proběhlo 4. května 2011 v Kongresovém centru České národní banky prezenční formou za účasti odborné poroty. Účast v celostátním kole a 12. místo je pro naše studentky mimořádným úspěchem.

Všem blahopřejeme. Jako odměnu získá každá z děvčat peněžitý vklad na svůj první bankovní účet.

V Chotěboři, dne 9. 5. 2011

Ing. Hana Chrbolková

 

 

Virtuální prohlídka školy

Zobrazit prohlídku

Rozcestník města

Zobrazit stránky

Garanti oborů VOŠ:

  • Banner
  • Banner
  • Banner