Aktuality OA

Mezinárodní projekt FOOD (Inter)NATIONAL

Naše škola je partnerskou školou v projektu Comenius

logo_com
zvětši logo

Stránky projektu

Rámcový program mezinárodní schůzky studentů projektu Comenius v Chotěboři

 

Školní rok 2011/2012 zahajujeme na VOŠ a OA Chotěboř novinkou pro studenty se zájmem o cizí jazyky, cestování a poznávání kultury cizích zemí.

Naše škola se stala partnerskou školou v projektu Comenius, financovaném Evropskou Unií v rámci programu Celoživotního vzdělávání.

Cílem projektu je prohloubit spolupráci mezi evropskými školami, jejichž studenti pracují na společném projektu. Náš projekt se nazývá FOOD (Inter)NATIONAL a ukazuje národní pokrmy zúčastněných zemí jako alternativu kultuře „fast food“ stravování.

V průběhu dvou let se studenti seznámí s národními pokrmy Itálie, Francie a Velké Británie, navštíví své partnery v těchto zemích, sestaví knihu receptů a pokrmy se svými hostiteli také připraví. Při mezinárodních setkáních studentů proběhnou trhy, kde budou moci rodiče a ostatní zájemci ochutnat a zakoupit připravené národní speciality. Výtěžek z prodeje bude věnován vybranému subjektu jako charitativní dar.

Studenti budou soutěžit ve tvorbě loga projektu a založí si vlastní webovou stránku, kde budou shromažďovat výsledky své práce, např. průzkumy o stravovacích návycích v jednotlivých zemích, statisticky zpracované ankety o zdravém jídle, recepty a také studentské filmy, které z jednotlivých setkání studentů vzniknou. Pracovním jazykem projektu je angličtina.

Těšíme se na spolupráci s našimi partnery a doufáme, že výsledky práce na projektu budou přínosem nejenom pro naše studenty, ale budou zajímavé také pro veřejnost.

 

Obchodní akademie v mezinárodním projektu FOOD (Inter)NATIONAL

Jak jsme již informovali v říjnovém čísle Chotěbořského ECHA, VOŠ a OA Chotěboř získala v rámci Programu celoživotního učení grant od Národní agentury pro evropské vzdělávací programy na projekt „FOOD (Inter)NATIONAL.

Z původně plánovaných 6 partnerů nakonec grant získaly pouze čtyři školy. Partnery VOŠ a OA Chotěboř jsou tedy:

Lycée d´Enseignement Général, Technologique et Professionnel Agricole de Bergerac-Monbazillac, Francie

Raynes Park High School, London, Velká Británie

Instituto di Istruzione Superiore Statale „Ricciotto Canudo“, Gioia del Colle, Itálie.

Český tým se ujal organizace prvního setkání zástupců škol (tzv. kick-off meeting), které proběhlo ve dnech 1. a 2. prosince.

Naši partneři přijeli do Chotěboře ve čtvrtek 1. prosince a poprvé jsme tak měli možnost se setkat osobně, neboť předchozí komunikace probíhala pouze online.

Na programu prvního dne byly prezentace zúčastněných škol, setkání se starostkou města paní Eliškou Pavlíkovou i krátká prohlídka města.

V pátek 2. prosince probíhalo pracovní jednání, během kterého jsme dohodli způsob plnění základních úkolů v projektu, časový harmonogram návštěv studentů v partnerských školách i praktické detaily, týkající se cestování či ubytování studentů v zahraničí.

Naši studenti se svým zahraničním partnerům představili netradičně během veletrhu fiktivních firem, který ve škole právě probíhal. Na stáncích svých firem studenti informovali zahraniční návštěvníky o zaměření firmy, prezentovali firemní katalogy, obhajovali cenovou hladinu nabízených produktů a odpovídali na dotazy, vše v angličtině.

Studenti Obchodní akademie se již zapojili do prvního projektového úkolu a představili návrhy loga projektu, které samostatně připravili. Vítězné logo naší školy, které bude vybráno hlasováním před vánočními svátky, postupuje do mezinárodního klání a pokud své kvality obhájí, bude využíváno na všech materiálech, sloužících k propagaci projektu.

První společné setkání studentů z Francie, Itálie, Velké Británie a Čech proběhne na jaře v naší škole a my již nyní připravujeme program, který, jak doufáme, využije schopnosti našich studentů a zaujme chotěbořskou veřejnost.

 

Soutěž o logo projektu COMENIUS LOGO COMPETITION

V listopadu jsme vyhlásili soutěž o vytvoření návrhu loga projektu Comenius FOOD (Inter)national.

Oslovili jsme studenty 2. až 4. ročníků naší školy a obdrželi jsme 12 vypracovaných návrhů.

Žáci poté vyhodnotili předkládané návrhy a vítězem se stala studentka 3.A., Kristýna Beranová, jejíž práce se líbila hodnotitelům nejvíce. Druhé místo obsadil se svým návrhem student 4. A. Luboš Pelikán a třetí místo patří taktéž studentce 4. ročníku Lucii Vyčichlové.

Vítězné práce postupují do mezinárodní soutěže, kde bude mezinárodní vítězné logo vybíráno z nejlepších návrhů britské, italské, české a francouzské školy.

Třebaže jsme mohli ocenit jen nejlepší práce, všem zúčastněným studentům děkujeme za jejich snahu a podporu našeho projektu!

 

Za projektový tým: Šárka Sejfi

 

 

 

 

Virtuální prohlídka školy

Zobrazit prohlídku

Rozcestník města

Zobrazit stránky

Garanti oborů VOŠ:

  • Banner
  • Banner
  • Banner