Aktuality OA

Jsme Pohodová škola

VOŠ a OA Chotěboř = Pohodová školacert_kok

aneb

S Pohodovou školou kvalitněji do praxe

Pohodovou školu lze chápat různě, buď jako školu, kde se dbá o příjemnou atmosféru, vstřícnost, různé metody výuky pomáhající se studiem, ale jsou i jiné možnosti. Všechny tyto i další možnosti se snaží VOŠ a OA Chotěboř využívat. Nyní se objevila nová nabídka být Pohodovou školou (z pohledu účetnictví) a učitelé se jí jako první v Kraji Vysočina hned ujali. Jedná se o to, že jsme uzavřeli smlouvu s firmou STORMWARE, která přišla s unikátním projektem vytvořit kvalitní standard výuky účtování na počítači v ekonomickém systému POHODA a podpořit rozvoj praktických dovedností spojených s jeho užíváním.

Cílem projektu je zdokonalení výuky účetnictví v jednom z nejrozšířenějších ekonomických systémů na našem trhu. Systém Pohoda díky svému přívětivému uživatelskému prostředí a snadnému ovládání používají ke své práci a podnikání desítky tisíc malých, středních i velkých podnikatelských subjektů a řada příspěvkových a neziskových organizací. Hlavní prioritou projektu je vytvoření propracovaného systému výuky účetnictví, který značně posílí kvalifikaci studentů a prestiž školy.

Toto sice není na naší škole žádná novinka, účtování v systému Pohoda u nás běží již čtvrtým rokem, ale zapojení do projektu kvalitu výuky ještě zlepší. Vybraní učitelé projdou řadou školení, po jejichž absolvování získají certifikát, který bude zárukou jejich odbornosti. Studenti čtvrtých ročníků se pak budou moci pod jejich vedením připravit na složení certifikační zkoušky, která bude prokazovat dokonalou znalost programu POHODA Díky účasti v projektu budeme školou, která nabízí svým studentům i pedagogům "něco navíc"- mnohem vyšší úroveň praktických dovedností v programu POHODA. Dlouhodobá spolupráce se společností STORMWARE s.r.o, přispěje k realizaci kvalitní, odborně a prakticky standardizované výuky účetnictví..

Certifikací, která dokladuje kvalitu práce v účetním systému POHODA, si naši studenti zvýší své šance při hledání zaměstnání. Na poli absolventů (uchazečů o zaměstnání) budou konkurenceschopnější. Ihned po ukončení studia mohou buď pro svého zaměstnavatele, nebo ve svém vlastním podnikání kvalitně a bezchybně zpracovávat účetnictví. Fází prvotního, obvykle zdlouhavého zaškolování, které se většina absolventů nevyhne, už prošli během svého studia na VOŠ a OA v Chotěboři. Je to dobrý bonus i v případě studia na VŠ, nastane-li absolventovi problém s uplatněním v oboru.

Doufáme, že naši studenti této nové možnosti, jak se rozvinout, využijí v plné míře.

Ing. Pourová, Ing. Chrbolková, Ing. Mašová

IMG_3817

Virtuální prohlídka školy

Zobrazit prohlídku

Rozcestník města

Zobrazit stránky

Garanti oborů VOŠ:

  • Banner
  • Banner
  • Banner