Aktuality OA

VOŠ a OA Chotěboř – Pohodová škola

Před několika měsíci jste se mohli dozvědět na těchto stránkách o tom, že se naše škola zapojila do projektu Pohodová škola. Cílem bylo zkvalitnit výuku účetnictví a připravit naše  studenty na zkoušku k získání certifikátu společnosti Stormware. Tento certifikát dokladuje kvalitu práce v účetním systému POHODA a naši studenti si zvýší své šance při hledání zaměstnání. Na poli uchazečů o zaměstnání budou konkurenceschopnější.

Studenti 4. ročníků zvládají ručně účtovat účetní případy  a všechny zásady pro sestavení účetní uzávěrky a vytvoření daňových přiznání.  Proto mohou na  své znalosti navázat v účetním programu POHODA,  který se učí používat dvě hodiny  týdně v předmětu účetnictví na počítači. Studenti, kteří mají zájem o získání certifikátu se přihlásili do nepovinného  předmětu, který ještě hodinu navíc prohlubuje  znalosti studentů a ukazuje jim další možnosti,  které  program umí, aby uspěli u testu, jenž představuje souvislý příklad. V něm si založíte firmu, provedete základní nastavení, zaúčtování, uzávěrku a dokonce i finanční analýzu. Je na to stanovený čas 5 hodin.

Předpokladem pro kvalitní přípravu našich studentů bylo získání certifikátů našimi učitelkami účetnictví ing. Chrbolkovou a ing. Mašovou.  Po roce tento certifikát získali první tři studenti 4. ročníku a to Michal Polzer, David Sochor a Pavel Zborník, kterým tímto blahopřejeme. Byli to první odvážlivci, kteří se ještě před maturitou pustili do tohoto nelehkého úkolu. Další budou následovat v červnu po složení maturitní zkoušky, aby měli čas na přípravu. Ihned po ukončení studia mohou buď pro svého zaměstnavatele, nebo ve svém vlastním podnikání, kvalitně a bezchybně zpracovávat účetnictví.

Můžete si prohlédnout seznam úspěšných absolventů certifikačních testů, kteří se stali držiteli certifikátu POHODA. www.pohodovaskola.cz

stormware

Virtuální prohlídka školy

Zobrazit prohlídku

Rozcestník města

Zobrazit stránky

Garanti oborů VOŠ:

  • Banner
  • Banner
  • Banner