Aktuality OA

SAPERE - úspěch v krajském kole

sapere

Jak obtížná mohou být pravidla zdravého životního stylu si na vlastní kůži vyzkoušeli studenti druhého ročníku Vyšší odborné školy a Obchodní akademie v Chotěboři, kteří se zapojili do evropského projektu „SAPERE – vědět, jak žít“.

SAPERE je mezinárodní nezisková organizace, jež je zastoupena na území České republiky prostřednictvím společnosti Cofet a.s., která letos pořádá již 4. ročník soutěže pro žáky základních a středních škol, zaměřené na zdravý životní styl. V online soutěži studenti odpovídají na otázky, týkající se životního prostředí a zásad ekologie, zdravé výživy, pohybu jako součásti zdravého životního stylu, zdravovědy a prevence nemocí. Vítězný tým Obchodní akademie ve složení Kristýna Mlynarovičová, Renata Marková a Lenka Málková obsadil v okresním kole 1. místo a postoupil tak do krajského kola. Zde se děvčata umístila na 3. místě. K tomuto výsledku jim srdečně blahopřejeme.

Věříme, že zásady zdravého životního stylu dokážou studenti realizovat nejen v soutěži, ale především v každodenním životě.

Pokud si také chcete vyzkoušet vaše znalosti z oblasti životního stylu a výživy, navštivte webové stránky projektu www.saperesoutez.cz, kde je k dispozici malý zkušební test s okamžitým vyhodnocením.

 

Mgr. Šárka Sejfi
VOŠ a OA Chotěboř

Virtuální prohlídka školy

Zobrazit prohlídku

Rozcestník města

Zobrazit stránky

Garanti oborů VOŠ:

  • Banner
  • Banner
  • Banner