Úspěchy studentů

„Obchodka“ a mezinárodní statistická soutěž

„Obchodka“ a mezinárodní statistická soutěž

Začátkem března se na Obchodní akademii v Chotěboři uskutečnilo školní kolo soutěže o nejlepší statistický plakát na téma "Životní prostředí“ v rámci Mezinárodního projektu statistické gramotnosti. Tuto soutěž vyhlásila Vysoká škola ekonomická v Praze ve spolupráci s Českým statistickým úřadem. Studenti, kteří utvořili sedm týmů, si mohli zvolit své vlastní podtéma jako například kvalita ovzduší, znečištění vody, třídění odpadů, atd.

Celá práce začínala dotazníky. Každý tým si zvolil okruh tázaných osob a počet dotazníků. Potom následovalo statistické zjišťování (získávání a prověřování údajů), dále statistické zpracování (třídění dotazníků, výpočet ukazatelů, publikování výsledků). Poslední fází byl statistický závěr. Je jasné, že se u toho studenti celkem zapotili. Teprve potom se tvořil plakát. Ten měl být srozumitelný a graficky zajímavý. Školní kolo vyhodnocovali učitelé a žáci si svůj plakát sami prezentovali. Porota byla tříčlenná: ing. Drahomíra Pourová, ředitelka školy, Miloslav Vaněk – hodnocení grafické úpravy plakátu, ing. Jana Scholzová – hodnocení statistického zpracování daného tématu. Ze všech sedmi zúčastněných týmů, může být vybrán pouze jeden plakát, který bude odeslán národní komisi. Ta vyhodnotí, který plakát zaslaný ze škol po celé České republice, vyhraje. Vítěz se zúčastní i mezinárodního kola.

Účast v soutěži nám – studentům - umožnila prakticky uplatnit a propojit znalosti z předmětů: Statistika a Informační technologie.

Konkurence sice bude veliká, ale musíme si věřit.

Za studenty soutěžních týmů Pavla Čonková, 3. roč. VOŠ a OA Chotěboř.

 

Virtuální prohlídka školy

Zobrazit prohlídku

Rozcestník města

Zobrazit stránky

Garanti oborů VOŠ:

  • Banner
  • Banner
  • Banner