Úspěchy studentů

Student VOŠ Chotěboř složil zkoušku BEC

P1030049_finV prvním semestru druhého ročníku VOŠ Chotěboř jsme byli seznámeni s možností připravit se na splnění mezinárodní Cambridgeské zkoušky z obchodní angličtiny na úrovni B1. Na VOŠ se odborná angličtina a němčina vyučuje a navíc vyučující vedou přípravu na certifikáty pro OA i VOŠ. Po krátké úvaze a prodiskutování věci s mým hlavním sponzorem, mým otcem, jsem se rozhodl tuto zkoušku podstoupit. Hlavním důvodem byl celkový zájem o tento jazyk, ale i fakt, že je pouze několik lidí v okrese, kteří skládali zkoušku se mnou a kteří se mohou pochlubit stejným certifikátem, kterým nyní disponuji i já. Další nespornou výhodou byla zmíněná běžná výuka angličtiny ve škole, vedená panem magistrem Olegem Sejfi, tím pádem nebylo potřeba navštěvovat další nákladné přípravné kurzy. Začátkem druhého semestru jsme se po konzultaci s panem Sejfi dohodli, že jsem připraven tuto zkoušku podstoupit. Nějaký čas po poslání přihlášky mi byly zaslány informace o zkouškách plánovaných v budově British Council v Praze 1 k datu 6. 6. 2012.

V den zkoušky jsme na dané místo docestovali autobusem a posléze metrem – byl to nejjednodušší a zároveň nejméně nákladný způsob dopravy. Zkoušky jako takové byly rozděleny do čtyř testovaných dovedností potřebných k úspěšnému dokončení. Z mého hlediska nejtěžší z nich byl úkol napsat formální dopis. Nicméně všechny úkoly se mi podařilo splnit s celkovým úspěchem 88%, což mi stačilo na hodnocení „Prospěl s vyznamenáním“

Pokud jsem si odnesl nějaké poznatky, tak hlavně to, že zkouška nebyla zase tolik obtížná, jak jsem se původně domníval a určitě bych ji doporučil i ostatním studentům, kteří jsou stejně připravováni jako já..

Libor Tecl,
student 3. ročníku VOŠ Chotěboř,
obor Řízení bezpečnosti práce

 

 

Virtuální prohlídka školy

Zobrazit prohlídku

Rozcestník města

Zobrazit stránky

Garanti oborů VOŠ:

  • Banner
  • Banner
  • Banner