Úspěchy studentů

ZAV Bruntál

zav3Stalo se již tradicí každoročně se setkat a změřit své schopnosti pro žáky 3. ročníků středních škol a talentovaných mladších na obchodní akademii v Bruntále. V letošním roce soutěž byla o to zajímavější, že škola slavila 50 let výročí a tomu odpovídala výzdoba ve stylu „retro“.
Soutěžilo 80 účastníků z 28 družstev. Také trénink představoval oproti minulému ročníku významnou novinku – poprvé byly nabídnuty dvouminutovky s přenášením výsledků pomocí IV. generace ZAV, s níž školy i jednotlivci začali pracovat teprve před několika týdny po 19 letech práce se ZAV III.

 

Soutěžilo 80 účastníků z 28 družstev. Také trénink představoval oproti minulému ročníku významnou novinku – poprvé byly nabídnuty dvouminutovky s přenášením výsledků pomocí IV. generace ZAV, s níž školy i jednotlivci začali pracovat teprve před několika týdny po 19 letech práce se ZAV III. Významným přínosem byla možnost psát stejně jako ve Wordu, tedy v napsaném textu pohybovat kurzorem, vpisovat vynechané znaky, vymazávat nesprávné apod. Tyto možnosti si vyzkoušelo 79 účastníků (při X. ročníku 74). 60 z nich dosáhlo výsledku > 300, 19 > 400, 9 > 450, David Křenek (OA Valašské Meziříčí) a Barbora Stejskalová (Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm) > 500, favorit soutěže Luboš Beran (OA Chotěboř) své kvality i na dvouminutovkách potvrdil vynikajícím výsledkem 632,8.

 

Soutěže v korektuře textu se zúčastnilo 27 účastníků (minule 28), z nich ovšem náročné podmínky Intersteno splnilo jen 19 (minule 15), z toho 5 reprezentantů gymnázií (minule 6), a stejně jako při X. ročníku ZAV Bruntál i 3 úspěšní soutěžící z řad žáků základních škol (Rožnov, ZŠ Pod Skalkou a Karviná, ZŠ Dělnická a ZŠ Zašová). Vysoké množství nepřesností bohužel přes velké množství zpracovaných korektur vyřadilo i dvě další práce žáků základních škol.

 

A jaká je bilance Chotěbořských?

Soutěže se zúčastnil v roli favorita náš student Luboš Beran, který tuto roli do puntíku splnil. Zvítězil ve všech 6 disciplínách, kromě 10 min opisu s penalizací 10, kde skončil na druhém místě. Vyšší odbornou školu a Obchodní akademii Chotěboř reprezentovalo družstvo v sestavě Luboš Beran, Lenka Tučková a Petr Hochman, které obsadilo krásné 4 místo mezi velkou konkurencí z celé republiky. Jak Lenka Tučková, tak Petr Hochman jsou studenti 2 ročníku, takže jsou nadějí do budoucna. Luboši přejeme mnoho úspěchů a růst výkonnosti do blížícího se mistrovství světa v Paříži v červenci 2011.

zav1zav2zav4zav5

Virtuální prohlídka školy

Zobrazit prohlídku

Rozcestník města

Zobrazit stránky

Garanti oborů VOŠ:

  • Banner
  • Banner
  • Banner