Aktuality VOŠ

Na VOŠ v Chotěboři učí světová kapacita

Třetího září 2012 byla na VOŠ v Chotěboři slavnostně zahájena výuka oboru Facility management jako první ucelená výuka v České republice. Přestože už začíná být více míst na vysokých školách než uchazečů, o studium na VOŠ v Chotěboři je stále zájem. Je to správné rozhodnutí, protože v době, kdy lidé marně hledají práci, našim absolventům zasílají firmy nabídky práce, a to dokonce v případě oboru Facility management ještě dávno před ukončením studia. Je tomu tak také proto, že nejen studují potřebné obory, ale jsou připraveni na vysoké úrovni našimi i externími učiteli.

Mezi externími učiteli je také ing. Ondřej Štrup, který je průkopníkem zavádění FM v České republice a zároveň prezidentem české pobočky  IFMA (mezinárodní asociace Facility managementu) a víceprezidentem evropské pobočky IFMA. Jeho přínos a práce byla v letošním roce oceněna titulem IFMA Fellow, čímž se doživotně zařadil mezi světovou elitu FM. V letošním roce byli takto oceněni 4 lidé, přičemž z Evropy je to pouze ing. Štrup, zbývající jsou američané. Cenu si pojede převzít se všemi poctami do Philadelphie koncem září. Význam a schopnosti tohoto člověka byl konečně doceněny.

FMA vznikla v roce 1980. Dnes má kolem 23 000 členů v 85 zemích. Členové asociace spravují přes 37 miliard metrů čtverečních budov. Ing. Štrup založil českou pobočku asociace v roce 1999.

Při páteční výuce 20.9. přijal ing. Štrup malou, ale upřímnou gratulaci od studentů prvních ročníků denního i dálkového studia i zaměstnanců školy.

http://zpravy.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/mezi-svetovou-elitu-facility-managementu-se-dostal-prvni-cech-1022031

strup

Ing. Drahomíra Pourová, ředitelka školy

 

Virtuální prohlídka školy

Zobrazit prohlídku

Rozcestník města

Zobrazit stránky

Garanti oborů VOŠ:

  • Banner
  • Banner
  • Banner